מה מייחד חדר בריחה לילדים?

Dr.Mindחדר בריחה

חדרי הבריחה השונים הפכו ללהיט ללא כל צל של ספק. ככל שעובר הזמן, יותר ויותר חדרי בריחה נפתחים בכל רחבי הארץ – מהמרכז ועד לצפון והדרום. מה שהתחיל כטרנד שרק מעטים הכירו, כבש בסערה את לב המיינסטרים והיום יכולים ליהנות מבוגרים רבים וגם משפחות וילדים מהטרנד המאתגר. אם בעבר רוב החדרים היו מיועדים למבוגרים, הרי שהיום הביקוש הרב הוביל לפתיחת חדר בריחה לילדים (שגם מבוגרים יכולים ליהנות ממנו כמובן..). במה מדובר ועל מה כל המהומה?

 

60 שניות על חדרי בריחה

חדר בריחה הוא חדר המעוצב בסגנון מסוים ובאווירה מסוימת, שלרוב מוקצבות 60 דקות לצאת ממנו. את הדרך החוצה עושים על ידי שימוש בחידות, רמזים, צפנים, איתור מפתחות, פענוח כתבי חידה, מציאת קשר בין חפצים שונים ועוד – הפזורים ברחבי החדר. הדבר החשוב ביותר הוא לשים לב לכל פרט ופרט בחדר – שכן כל אחד מהפרטים השונים עשויים להיות רמז בדרך, רמז שאתם לא רוצים לפספס. לשם כך כדאי להצטייד בחשיבה מחוץ לקופסא, שכן פעמים רבות פריטים הנראים “תמימים” – מתגלים כקריטיים להמשך הצעידה בחדר ולפענוח הסופי.

ישנם חדרים בהם החידות בנויות כך שפתרון חידה אחת מוביל לחידה הבאה אחריה (למשל – חידה בעזרתה מוצאים מקום בו מוחבא מפתח, ובמקום הנפתח בעזרת המפתח נמצאת החידה הבאה) או חדרים בהם החידות מפזורות על פני החדר, ללא תלות ביניהן.

בטרם כניסת השחקנים לחדר, יסביר המדריך על קונספט החדר, על המטרה שלו ויצייד אתכם בדרך תקשורת בה תוכלו לתקשר איתו כשאתם בפנים – כך הוא יוכל לסייע לכם עם רמזים קלים ועם הכוונה אם יראה שאתם מתעכבים או לא בכיוון לאורך זמן. במידה ואתם לא מעוניינים ברמזים כלל – תוכלו לבקש ממנו, כמובן.

 

התמה, הסיפור והאווירה המנחים בחדר, משתנים, כמובן, מחדר לחדר. בחדרים המתאימים לילדים, תהיה התמה כזו שמדברת אליהם ותואמת את עולמם ללא הפחדות– בהשראת סיפור ילדים או סרט מוכר, בעיצוב הלקוח מעולם הפנטזיה שילדים אוהבים, סיפור אגדה ועוד. מלבד זאת, החידות גם יותאמו לרמת הילדים, תוך שהן שומרות על רמת אתגר וחשיבה, אך לא זונחות את הכיף.

כשאתם הולכים לחדר בריחה עם ילדים, חשוב לא לנסות לפתור במקומם את החידות אלא לתת להם להתנסות בעצמם, ולהוות משענת במקרה והם מתקשים. אם הילדים ממש קטנים והחידות לא לגילם, ניתן למנות אותם למחפשי הרמזים בחדר – הם יהנו, אתם תיהנו, וכולכם יחד תחוו יחד בילוי מרתק ומלא מסתורין!