חדרי בריחה מה הדיבור?

Dr.Mindחדר בריחה

חדרי בריחה – מה הדיבור?

אתה. כן, אתה – אתה זה עם הכוח. אתה יכול להיות ג’יימס בונד, סוכן חשאי או הארי פוטר. אתה הוא זה שיציל את העיר, את הג’ונגל או אפילו את כל העולם!
נשמע כמו סרט? כמו איזה חלום משונה..? דווקא לא. כדאי שתכירו – חדרי בריחה .
חדרי בריחה הם ההזדמנות לעבור, לחוות ולהרגיש באמת שהכוח בידיים שלך. איך זה עובד?
חדר בריחה הוא שם לחוויה מהנה שהיא גם הרפתקה מורכבת. קבוצה של אנשים נכנסת לחדר ממנו היא צריכה להצליח לצאת לגמרי בכוחותיהם של חבריה – ובעיקר בעזרת מחשבה ויצירתיות.
אז ככה זה עובד:
בחדר הבריחה מוצפנים צפנים, רמזים וחידות מאתגרות. הם יגרמו לך לחשוב מחוץ לקופסא ומחוץ לגבולות המחשבה האוטומטית שלך. הם יעוררו לך את הסקרנות, את האדרנלין, את היצר ההישרדותי, את המחשבה ואת הגוף – הכל בשביל להצליח לצאת מהדלת ולדעת שניצחתם!
תזכרו – לקבוצה יש כוח! רק בעזרת כל הדברים הנמצאים בחדר ובעזרת שיתוף פעולה בינכם, חברי הקבוצה, תוכלו לפתוח את הדלת, לצאת מהחדר ולדעת שעשיתם את זה!

ברגע שנכנסתם לחדר הדלת מאחוריכם ננעלת, השעון מתחיל לתקתק חוקי המשחק והחדר חלים עליכם והנה – המשחק מתחיל.

רוצים להבין קצת מה עומד מאחורי ההצלחה של טרנד חדרי הבריחה? הנה הצצה טיפה יותר עמוקה למחשבה שעומדת מאחורי כל זה:

חדרי הבריחה התחילו בתור משחקי מחשב או משחקי וידאו. הטרנד של חדרי הבריחה הפיזיים כמו ד”ר מיינד שלנו, למשל, התחילו בעקבות אותם משחקי מחשב מצליחים. במשך זמן רב משחקי מחשב ומשחקי וידאו באופן כללי הפכו, מצד אחד, להיות אופציה מהנה מאוד עבור אנשים, אבל מצד שני הם גם גרמו להפרדה ובידוד של אנשים אחד מהשני (דור המסכים… נשמע מוכר?). בהרבה משחקי מחשב אפשר לראות את הרצון לתקשורת, אבל במקרים כאלה אותה תקשורת מתקיימת בצורה וירטואלית ולא מוחשית. הפן האנושי שבמשחק פשוט מתפספס.
דבר נוסף שחשוב לזכור הוא שלא פעם במשחק יש גם פן או צורך פיזי של השחקן להתנועע, לזוז ולהפעיל את הגוף. גם את אותו צורך פיזי אפשר לראות במשחקי טלוויזיה כמו ה-Wii, למשל, שהניעו ילדים ואנשים לזוז וליצור משחק דיגיטלי שיפעיל אותם. מה הבעיה? שבמשחקים כאלה הייתה חסרה האינטראקציה.
חדרי בריחה נותנים פתרון מושלם לבעיה הזו – הם משלבים בין שני הצרכים האנושיים האלה, ואפילו מוסיפים גירוי אינטלקטואלי וריגוש שקשה מאוד להשיג במקומות אחרים.
מדהים לראות כמה חדרי הבריחה הפיזיים הצליחו. ההתעוררות שלהם עוררה את הרעיון הכללי של משחקים שעונים גם על צורך פיזי וגם על צורך חברתי. כלומר, הם גם מוחשיים, גם גורמים לתזוזה וגם מחזקים אינטראקציות.

השתכנעתם שהדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות כבילוי משותף הוא פשוט להזמין לכם חדר?

לחץ/י כאן להזמנת חדר