חדרי בריחה – חוויה מעולה למשפחות

Dr.Mindחדר בריחה

אם אתם רוצים ליהנות ולהתגבש יחד כמשפחה ולא מצליחים לחשוב על אף דרך מקורית לעשות זאת – חדר בריחה למשפחות הוא לגמרי הדבר שאתם מחפשים! מהו טרנד חדרי הבריחה ומה מיוחד בכזה המיועד למשפחות ולילדים?

מי אתם, חדרי בריחה?

חדרי הבריחה התחילו כטרנד מאוד מקומי, עם מספר חדרים ספציפיים. בתחילה, מספר האנשים אליהם הגיעה השמועה אודות החדרים הייתה מצומצמת, אך לאט לאט, ככל שעבר הזמן, חלחל הטרנד הקטן אל לב המיינסטרים והיום אנשים בכל הגילאים נהנים לפקוד את החדרים הרבים הפזורים ברחבי הארץ.

חדר הבריחה הוא למעשה חדר המורכב מתמה – אווירה וסיפור מסויימים המובילים אותו. כשמגיעים לחדר בריחה המטרה היא אחת: להצליח לצאת ממנו תוך (בדרך כלל) 60 דקות. לעיתים המשימה תהיה באמת לברוח מהמקום (למשל, כלא שמור) ולעיתים המשימה תהיה למצוא חפץ מסוים (המתכתב עם התמה הכללית). במהלך פרק הזמן שאתם בחדר, תפתרו חידות, תאתרו רמזים, תפענחו כתבי חידה ועוד, עד שלאט לאט תפענחו את המשימה הכללית של החדר. ישנם חדרי בריחה שהקונספט שלהם מורכב מפתרון חידות כשאחת מובילה לשניה ועד שלא פותרים אחת לא ניתן להתקדם להבאה אחריה, וישנם חדרי בריחה המורכבים מחידות הפועלות במקביל, בלי קשר הכרחי ביניהן.

בטרם כניסתכם לחדר, יתן המדריך הדרכה קצרה אודות החדר, מה המשימה שלכם בו, יכניס אתכם לאווירה לאט לאט ויסביר לכם כיצד תוכלו לתקשר איתו בתוך החדר (במידה ולא תהיו מעוניינים לקבל רמזים מהמדריך – ציינו זאת בטרם כניסתכם).

מה מייחד חדר בריחה למשפחות?

חדר בריחה למשפחות דומה מבחינת הזמן הקצוב, החידות והאווירה בחדר – אך שלושת הפרמטרים הללו מתאימים גם לילדים. האווירה בחדר לא תהיה אווירה אלימה או מפחידה ותתאם את עולמם של הילדים מבחינת תחומי עניין (יותר פנטזיה וסיפורי אגדות, למשל) וכמובן, החידות יתאמו את הגיל של הילדים ואת עולם המושגים שלהם. יחד עם זאת, מתוך מחשבה על מגוון רחב של חתכי גילאים המרכיבים משפחה, מנסים החדרים השונים ליצור חידות שונות בכל מיני רמות קושי, כדי שגם מבוגרים וגם ילדים יוכלו ליהנות ולהרגיש מאותגרים בחדר.

אם אתם מחפשים פעילות גיבוש משפחתית המורכבת משיתוף פעולה פורה, זמן איכות כיפי ויציאה משפחתית נעימה – חדר בריחה הוא ללא ספק פעילות כזו. למשך שעה שלימה, מתנתקים כולם מהניידים ומהסחות הדעת ונהנים יחד – יש לכם 60 דקות להצליח לצאת, צאו לדרך!