חדרי בריחה בפתח תקווה – חלק א

Dr.Mindחדר בריחה

חדרי בריחה בפתח תקווה

כשמדברים על חדר בריחה בפ”ת, מדברים על הדרך האולטימטיבית לבילוי. למשך שעה שלימה אתם “כלואים” בתוך חדר המבקש מכם דבר אחד: נראה אתכם מצליחים לברוח!

מה שהתחיל כטרנד שהיה נראה כחולף, הפך בשנים האחרונות לדרך בילוי שאין עליה עוררין. זוהי חוויה לכל המשפחה – לא משנה בני כמה אתם ומהם תחומי העניין שלכם, ברגע שמציבים בפני השחקן את האתגר שבחדר, הוא נמלא אדרנלין ומתגייס למשימה. אז על מה כל המהומה וממה כולם מתלהבים? הנה כמה קווים לדמותו של חדר הבריחה.

אז מה עושים שם?

רוב חדרי הבריחה בנויים בקונספט זהה – לרשות השחקנים נתונים 60 דקות, במהלכם הם נחשפים בתוך החדר לחידות, צפנים, רמזים וכתבי חידה שמטרתן היא לסייע להם להבין היכן נמצא הפתרון הסופי של החדר. לעיתים מדובר בחפץ שצריך למצוא ולעיתים זוהי באמת בריחה (מכלא, למשל) ועליכם יהיה למצוא את הדלת הסודית החוצה – לא משנה מהי מטרתו הסופית של החדר, עליכם לשים לב היטב לכל החפצים הפזורים בו, שכן כל אחד מהם עשוי להיות רמז שיקדם אתכם בדרך אל המטרה.

החידות בחדר מורכבות מכל מיני סוגים. ישנם חדרים הבנויים בסגנון חידות מכניות וישנם אחרים בהם רוב החידות יהיו מתקדמות ו”טכנולוגיות” יותר. בחלק מהחדרים החידות מעוצבות כך שחידה אחת מובילה לשניה, ובאחרים החידות פשוט פזורות ברחבי החדר, ללא קשר הכרחי ביניהם, וכולן יחד מובילות אל הפתרון.

בסופו של דבר, שילוב תכונות כמו הרפתקנות, נכונות לעמוד באתגרים, חשיבה מהירה, יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסא ושיתוף פעולה של השחקנים – הם אלה שמסייעים להם להצליח “לסיים את החדר” בזמן שהוקצב, ולעיתים קרובות, אם הם ממש טובים, אפילו לפני!

חדר בריחה בפ”ת – לא רק אתגרים!

הכיף הגדול הטמון בחדרי הבריחה הוא גם בעמידה באתגרים שהחידות והרמזים מזמנים לשחקן, אך גם בעובדה שהחדר שואב אותך לתמה שלו. בין אם מדובר בבריחה מכלא, בנסיעה בזמן אל העתיד, בחזרה אל העבר, ביקום מקביל ודמיוני או בחדר המעוצב בסגנון סרט אהוב – החדר מזמן לך הזדמנות להישאב אל העולם בו הוא עוסק. עולם מלא הרפתקאות וסיפורים מרתקים.

אם אתם רוצים ליהנות מחוויה המיועדת לכל המשפחה, כזו שמגבשת בין החברים, מפרה את המוח והמחשבה ושואבת ליקום מקביל וכיפי – אתם חייבים לנסות את אחד מחדרי הבריחה שבפתח תקווה. העיר המרכזית בישראל מזמינה אתכם ליהנות מאחד מחדרי הבריחה הרבים הפזורים בה – קדימה, ברחו!